Jak vyhladit vrásky aneb První HR lifting pro ženy i muže

Přidal:

Muži prominou, pokud se mýlím, ale já osobně se v technikách vyhlazování vrásek neorientuji a myslím, že takových mužů je většina. Spánkový, neinvazivní, hloubkový, tekutý, pomocí nití. Tyto názvy mi naopak vrásky vytváří, zato mám vysoko vytažené obočí. Ale potkal jsem se s technikou, která si úspěšně poradí s vráskami speciálně v personálních odděleních či agenturách, dnes už obecně nazývaných HR neboli “ejdž ár”. Je to procedura hloubková, neinvazivní, suchá. Nepotřebujete k ní nitě, po jejím použití budete možná po dlouhé době dobře spát. A hlavně, pozor! Je vhodná pro ženy i muže. Jste-li z oboru, nebo jen zvědaví, račte vstoupit na návštěvu do našeho salonu.

Jak se ukazuje v zahraničních průzkumech, a jak zatím jen tušíme a rádi bychom ověřili v našich zeměpisných šířkách, jsou personální oddělení i agentury trvale pod náporem sílících toků informací. Jistě, to jsme všichni. HR pracovníci mají situaci náročnější v mnoha ohledech. Hned první je zásadní – pracují převážně s citlivými a důvěrnými údaji. Osobní údaje zaměstnanců, uchazečů, oblast odměňování. A abyste to, vážení HR pracovníci, měli ještě těžší, stačí tu a tam vykouzlit nějakou zkratku a zaslat ji do firem v nějakém zákonu či nařízení. Jedna aktuálně populární je třeba GDPR (blíž se o významu této zkratky můžete dočíst v našich článcích GDPR-3 věci, které musíte zvážit 1. část a 2. část).

Můžeme se divit, že v HR oblasti je tolik zájemců o vyhlazení vrásek? Nemám přitom na mysli zkrášlování zevnějšku, to považuji za povrchní a druhotnou záležitost. Vyhlazení se dostaví jako důsledek proměny uvnitř, hluboko v nitru firmy. Když lze stejného a lepšího výsledku dosáhnout místo vyčerpávající ruční prací spojenou s velikou nejistotou způsobem mnohem klidnějším, bezpečnějším a efektivnějším, kdo by váhal?

Tak neváhejte a přečtěte si něco víc o tom, co a jak se odehrává v mnohých HR týmech v současnosti a jak by to mohlo být jiné – vyhlazené, radostné a bezpečné – v blízké budoucnosti, vlastně hned, jakmile se pro změnu týmy a jejich firmy rozhodnou. Tehdy může nastat malá či velká renesance HR oblasti a lidé, kteří se vydali na cestu náročné práce s kolegy a pro kolegy, budou trávit více času v osobních setkáních, než prohledáváním šanonů či porovnáváním údajů z několika různých informačních systémů.

Autor: Oldřich Hlaváček (oldrich.hlavacek@mobile-team.eu)

Oldřich Hlaváček on BloggerOldřich Hlaváček on EmailOldřich Hlaváček on Twitter
Oldřich Hlaváček
Oldřich Hlaváček je konzultantem společnosti ERPIO s.r.o. v oblasti aplikace Erpio - mobilní přístup k datům firemních systémů, který ERPIO vyvíjí, a správy dokumentů a firemního obsahu. Ve volném čase píše pohádky pro děti, spolupracuje s neziskovými organizacemi v oblasti péče o předškolní děti, je ředitelem malé rodinné neziskové společnosti (loutkové divadlo, autorská pásma programů pro děti a další). Více na OldrichHlavacek.cz
0