Blesk v táboře pro děti a Kašpárkovy vize

Přidal:

SEDMIČKOVÉ INTERMEZZO

Když je právě 7. 7. 2017, nepřehlédnete sedmičkovou úrodu. Můžete ji dokonce obohatit tím, že na Vašich hodinách uvidíte právě 7.07, či 17.17. V každém případě se za tímto datem skrývá prázdninový čas. I když energie tohoto dne nemusí právě nadnášet. Vypněte chvilku, tedy pouze pracovní úsilí, a věnujte pár okamžiků nevelkému místu v nevelkém městečku, kde si možná dnes hrají ti, co jednou vykonají velké věci…

BLESK NA TEMPLÁKU!

Letní tábor pro rodiče s dětmi 2017 se právě včera stal minulostí, tedy spíš vzpomínkou. Od soboty 1. 7. do čtvrtka 6. 7. v něm všichni účastníci prožívali dobrodružství se skřítky, kteří byli hlavním tématem tábora. Organizovaný program pod vedením tety Lenky, tety Zdeničky za přispění mnohých dalších pomocníků byl tradičně nepovinný, každý tedy hledal a nacházel tu nejpříjemnější polohu, ve které se rozhodl strávit čas. Kouzelná atmosféra údolí řeky Jihlavy, která se v meandrech počátku prázdnin zdobívá kvetoucími vodními rostlinami, v blízkosti zříceniny hradu Templštejn brnkala všem na správnou strunku. Chatky, které si v nezměněné podobě pamatují dnešní rodiče jako děti, poskytly romantiku své jednoduchosti a sloužily výhradně a pouze k nejnutnějšímu nočnímu odpočinku.

Děti nechtěly spávat po obědě, nechtěly chodit večer včas spát, ráno budily své rodiče – to vše proto, aby co nejvíce užívaly všech svých bosých honiček a proměn v nesčetných rolích, které za den dokázaly vystřídat, aby se navštěvovaly, přátelily, aby mladší hledali své velké vzory, aby velcí zkoušeli své pečovatelské schopnosti.

Jako blesk z čistého nebe proto udeřila zpráva středečního večera, že táborákem a opékáním buřtů končí poslední celý den tábora. Čtvrteční program a celý tábor skončil obědem. Ne, nebylo to nečekané, tak byl od počátku plán. Bezčasovost dětských her, dílen, divadel, zpívání i soutěží pohltila i dospěláky a tak byly překvapeni všichni. Ano, nutno přiznat, že rodiče byli vyčerpáni mnohem víc, než děti – zkuste 16 hodin denně reagovat na každý křik, pláč a volání “Mamííí” v neposedném rozptýleném houfu, čítajícím 35 dětských hlav a tedy i hlasů! Zároveň: zkuste to vše odmítnout, když vidíte, s jakým zaujetím a naplno DĚTI TÁBOR ŽIJÍ!

I přes nějaké nesrovnalosti se stravováním se po vysvětlení všech okolností a domluvě možných zlepšeních s provozovatelem kašpárkovský tábor hodlá za rok pod Templák opět vrátit. Buďte u toho, buďte s námi.

KAŠPÁRKOVY VIZE

Kašpárek rosického Kašpárkova má sny jako každý jiný dobrý duch či skřítek. V nich se usmívají nesčetné zástupy malých i větších dětí, na pozadí se prochází maminky a tatínkové užívající celkové pohody. Celý obraz je vymalovaný veselými barvami a radostně září.

Kroužky

Jak chce tyto vize Kašpárek naplnit? Kašpárkov sice v době prázdnin odpočívá, ale přihlášky na pravidelné kroužky otvírané od září najdete už teď na webových stránkách společně s přihláškami. To je “samozřejmost”.

Zahrada

Už celé prázdniny může spolu s kašpárkovskými důvěrníky užívat veřejnost v oázu dětských her proměněnou zahradu u zámku – stačí sledovat Facebook nebo rezervační systém Reservio, na kterém se objevují informace, kdy je možné se na zahradu vypravit. To je další střípek do barevné vize.

Na kašpárkovské zahradě ožívá čím dál více aktivit – například 10. srpna 2017 proběhne beseda na téma Kojení je přirozené.

Technika a prezentace

Protože skladba činností a množství zúčastněných je čím dál bohatší směsí, je čím dál náročnější kdesi tiše na pozadí poskytovat současné společnosti dostatek úřední potravy. A také je třeba všem zájemcům dávat výrazně a včas vědět o všech událostech. Webové stránky, rezervace, sociální sítě, maily… To všechno se neustále vyvíjí a Kašpárkov v tomto směru podporuje a sponzoruje firma ERPIO, která naplní další část vize – o proměně webových stránek a nenápadném skládání a ukládání všech provozních nezbytností.

Tradice

Tradiční akce mají už své místo v kalendáři kašpárkovském a těší nás, že i v mnohých Vašich – Táta frčí, Strašidelný bál, nedělní Divadélka před obědem, Pohádkový les a další.

Podpora členstvím

Postupně narůstá skupina příznivců, ale stále ještě voláme i na Vás – podpořte nás a staňte se členy našeho spolku! Není to drahé, ale význam Vašeho členství mnohonásobně převyšuje pouhou finanční váhu. Navíc chystá Kašpárkov další a nové benefity pro své členy… Ale to je zatím tajná část Kašpárkovské vize.

Příjemné prázdniny a těšíme se na viděnou, na slyšenou, na psanou, na člennou či jinak podpornou!

Váš Kašpárek rosický

Oldřich Hlaváček on BloggerOldřich Hlaváček on EmailOldřich Hlaváček on Twitter
Oldřich Hlaváček
Oldřich Hlaváček je konzultantem společnosti ERPIO s.r.o. v oblasti aplikace Erpio - mobilní přístup k datům firemních systémů, který ERPIO vyvíjí, a správy dokumentů a firemního obsahu. Ve volném čase píše pohádky pro děti, spolupracuje s neziskovými organizacemi v oblasti péče o předškolní děti, je ředitelem malé rodinné neziskové společnosti (loutkové divadlo, autorská pásma programů pro děti a další). Více na OldrichHlavacek.cz
0