Které divadlo slaví 120. výročí?

Přidal:

Léto, to jsou především prázdniny a co bude po nich, na to obvykle moc nemyslíme, na rozdíl od členů Divadelního spolku bratří Mrštíků. Nejzajímavější akce následující divadelní sezóny Vám přinášíme v tomto letním příspěvku.

7.-8. října 2017 - Slavnostní program ke 120. výročí uvedení prvního divadelního představení v Boleradicích

Právě v letošním roce si připomínáme 120 let od uvedení vůbec prvního divadelního představení v Boleradicích. Byla jím dramatizace románu Karoliny Světlé „Kříž u potoka“. Tuto významnou událost jsme si v lednu připomněli novým nastudováním uvedeného venkovského dramatu, tentokrát ve svižné divadelní úpravě Pavla Ondrucha.

U příležitosti tohoto jubilea chystáme setkání se všemi divadelními přáteli, sponzory a našimi příznivci.

Program zahájíme odpoledním koncertem, následovat bude vernisáž výstavy „Divadlo v Boleradicích 1897–2017“ a večer završíme představením „Kříž u potoka“. To vše bude doplněno neformálním posezením s občerstvením a ochutnávkou místních vín.

18. listopadu 2017 - Noc otevřených divadel a výjimečných zážitků

Noc divadel je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008. V České republice proběhl první ročník Noci divadel 16. listopadu 2013. Zúčastnilo se jej 80 amatérských i profesionálních divadel a souborů z 25 českých a moravských měst a navštívilo jej přes 40 000 diváků. Druhý ročník Noci divadel se konal 15. listopadu 2014 a jeho tématem byl Rok české hudby. Třetí ročník Noci divadel proběhl 21. listopadu 2015. Čtvrtý ročník se konal 19. listopadu 2016 a zúčastnilo se jej na 50 000 návštěvníků, kteří zavítali do některého ze 130 divadel a kulturních organizací v některém z 31 zapojených měst. Jubilejní pátý ročník Noci divadel s podtitulem “Forever Young” připadá na 18. listopad 2017.

Divadelní spolek bratří Mrštíků se do této akce zapojuje každoročně a pro své diváky má vždy připravenu nějakou zajímavost – prohlídku zákulisí, besedu s herci, hravé odpoledne pro děti, posezení u cimbálu… Nejinak tomu bude i letos.

Noc divadel 2016 v Boleradicích 1. část

Noc divadel 2016 v Boleradicích 2. část

Předplatné Rodiče s dětmi do divadla a Jarní předplatné

Dvě již tradiční předplatitelské řady. První je určena pro děti a jejich rodiče. Obsahuje čtyři nedělní představení, z nichž první bude letos uvedeno 26. listopadu. Program předplatného bude zveřejněn na webových stránkách divadla koncem srpna. Předprodej vstupenek bude zahájen o měsíc později.

Jarní předplatné zahrnuje pět představení. První bude uvedeno v sobotu 20. ledna 2018. Program předplatného bude zveřejněn také v srpnu a předprodej abonentních vstupenek začne v listopadu.

27. ledna 2018 - XXIV. Divadelní bál aneb ...

Pradědeček bálů v Boleradicích se narodil 28. ledna 1894. To se v tehdejších Polehradicích konal bál českých vlastenců, který poctil svojí návštěvou slavný malíř Alfons Mucha společně se svými přáteli, bratry Mrštíky. Po stu letech navázal divadelní spolek na dávnou tradici. Od roku 1995 pořádá každoročně divadelní bál s kulturním programem. Podtitul vždy udává ráz plesu (aneb Zpěvy sladké Francie, Praha Karla Hašlera, Krakonošova zahrádka, Cikánský baron jsem já, Život je jen náhoda, Možná přijde i Revizor, Jak ten čas letí, Elegantní 19. století, Bláznivá dvacátá, … atd.) Návštěvníky z blízkého i vzdáleného okolí neláká jen bohatý kulturní program, ale také nádherná taneční hudba v podání Salonního orchestru z Brna. Rezervace vstupenek na divadelní bál bude otevřena v prosinci.

Na závěr tohoto příspěvku Vám nabízíme několik záběrů z derniéry představení Divá Bára. Přejeme příjemně prožité letní měsíce a těšíme se na setkání v nové divadelní sezóně. Nezapomeňte si zapsat výše uvedené termíny do kalendáře.

Derniéra představení Divá Bára 2016

Pěkné léto Vám také přejí herci představení Na letním bytě

Jindřich Kahoun on EmailJindřich Kahoun on LinkedinJindřich Kahoun on Twitter
Jindřich Kahoun
Ing. Jindřich Kahoun je softwarový specialista se zaměřením na firemní aplikace. V devadesátých letech začínal jako softwarový architekt ekonomických informačních systémů a projektový vedoucí implementačních projektů. Následně pracoval ve společnost Asseco Solution jako ředitel a produktový manažer informačního systému HELIOS. V roce 2017 založil poradenskou a vývojovou společnost ERPIO zaměřenou na digitalizaci firemních informací a jejich automatizované zpracování.
0