Díky Security Insight odhalíte kybernetický útok včas

Přidal:

Majitelé, jednatelé, ředitelé i manažeři se stále vzdělávají v oblasti řízení, přesto existuje jeden nástroj pro řízení organizace, který je velmi často opomíjen. Jedná se o BEZPEČNOST. To je dost paradoxní, uvážeme-li, že obzvláště kybernetická bezpečnost (bezpečnost počítačů, serverů a dat v cloudu) by měla být vnímána na úrovni fungující výroby nebo dostatečného cash flow. Jenže není, protože ajťákům není často rozumět.

Počítače v organizacích pomáhají komunikovat se zákazníky a dodavateli, propagovat organizaci, vystavovat a platit faktury, řídit projekty a výrobu, vlastně dnes firmy fungují za předpokladu dostatečného počtu zakázek a fungujících počítačů v organizaci.

Bohužel, protože ajťákům není rozumět a většina z nich není schopná srozumitelně formulovat co potřebují a proč, je řízení IT věnována pozornost pouze tehdy, pokud nefunguje, jinak se předpokládá, že bude fungovat samo. Práce IT oddělení pak sestává z instalace nových počítačů, výměny tonerů v tiskárně, správě mobilních telefonů a udržování počítačů funkčních, aby si nikdo nestěžoval. IT oddělení řeší dostupnost informací, ale nemá čas a prostředky řešit jejich ochranu.

Chráníte majetek, ale kdo by kradl vaše informace? Většina útoků je vedena zcela automaticky prostřednictvím robota, který z internetu prohledává počítače a počítačové sítě připojené k internetu. Takovému robotovi je jedno komu zašifruje (znepřístupní) data, komu ukradne přístupové údaje nebo jiná data případně čí server zneužije pro šíření dalších útoků. Takový útok může „trefit“ i vaši organizaci. Ne nadarmo se říká, že organizace dělíme na ty, které byly postiženy kybernetickým útokem a na ty, které o tom jenom nevědí. Dopady útoku? Ztráta dat, dobré pověsti a zákazníků, pozdě zaplacené faktury, nevystavené faktury, zpoždění dodávek, penále a v neposlední řadě vysoké výkupné.

Nepřidělávejte vašemu IT starosti a podejte jim pomocnou ruku. Právě proto jsme vyvinuli produkt Security Insight. Službu, která hledá ve vaší organizaci škodlivé programy (malware), upozorňuje na neoprávněnou činnost ve vašich počítačích a hlídá, kdo z internetu vstupuje do vaší organizace. Díky Security Insight odhalíte útok včas a zabráníte tak případným škodám.

Pohyb v síti sledujeme v režimu 24×7 a v pravidelných reportech vás o všem informujeme.

Security Insight pomáhá také vám – ve spolupráci s IT oddělení navrhuje bezpečnostní opatření na základě zjištěných bezpečnostních událostí a budoucí rozvoj IT vaší organizace a to srozumitelným způsobem. Pokud chcete více informací o tomto užitečném dispečinku kybernetické bezpečnosti, jděte na stránky https://www.securityinsight.cz

Pavel Duchan on EmailPavel Duchan on LinkedinPavel Duchan on Wordpress
Pavel Duchan
Potřebujete rychlý a efektivní audit kybernetické bezpečnosti? Neváhejte a kontaktujte náš tým, protože data jsou často tím nejcennějším, co máte.
0
  Related Posts
  • No related posts found.